Partnerzy Art Hotel

Art Hotel


Art Hotel otworzył swoje drzwi dla gości już ponad 20 lat temu.

Tutaj można zobaczyć, jak działa:

  • na Instagramie - https://www.instagram.com/art_hotel_wroclaw/

hotelowa restauracja - https://www.instagram.com/artrestauracja_wroclaw/

  • na Facebooku - https://www.facebook.com/ArtHotelWroclaw/ 

Motywem przewodnim Art Hotelu jest kultura i sztuka, w końcu nazwa zobowiązuje ;) Miejsce to rozwijało się od drugiej połowy XX wieku jako model hybrydowej działalności gospodarczej, łączącej w sobie cechy funkcjonowania hotelu oraz instytucji kulturalnej. Art Hotel jest czymś pomiędzy hotelem a galerią sztuki, hotelem a centrum kultury, hotelem a salą koncertową, wystawową czy teatralną. Goście mają poczucie, że żyją w otoczeniu mariażu sztuki z historią. 

W Art Hotelu liczba wydarzeń jest organizowana w porozumieniu z młodymi, niezależnymi twórcami sztuki, amatorami oraz przy wsparciu uczelni artystycznych, władz miasta i innych instytucji. Organizowane są różne akcje i wydarzenia kulturalne: od wystaw podopiecznych pracowni artystycznej Reja 17, przez przedstawienia teatralne („Psychoza” Macieja Masztalskiego, czyli spektakl odbywający się w jednym z hotelowych pokoi), koncerty, odczyty, wykłady.

Wszystkie te wydarzenia, eventy odbywają się ramach stworzonej w 2016 roku- Art Academy! Co to takiego?

Od wielu lat staramy się spełniać swoja misję, godząc przyjemne z pożytecznym. Wielu ludzi kultury i sztuki ceni sobie nasze podejście do biznesu i do ludzi, co przyciąga kolejne kulturalne imprezy i pozwala nam rozwijać się w tym kierunku. W tym biznesie dane nam poznawać wspaniałych ludzi, dlatego często staramy się wykorzystywać okazje do tego aby dać też coś od siebie. W ten sposób powstał pomysł Art Academy- nowatorski kulturalny projekt pod patronatem Art Hotelu. Pod egidą Art Academy odbywają się wszystkie wydarzenia artystyczne, które od początku istnienia hotelu są charakterystyczną częścią jego działalności. Pragniemy wspierać i promować lokalnych artystów i kulturę. Art Academy pomoże nam robić to na najwyższym poziomie - wyjaśnia Anna Wałęsa, kierownik marketingu. 

Sam projekt Art Academy wystartował 17 grudnia. Wówczas odbyło się premierowe spotkanie w cyklu “Spotkań literackich”. Gościem specjalnym był 3 krotnie Marek Krajewski - pisarz i autor bestsellerowych powieści. Wśród kolejnych gości Art Academy byli m.in. Nadia Szagdaj, Dorota Koziara oraz profesor Jan Miodek, Kinga Preis i Grażyna Błęcka-Kolska.

Art Hotel to także świetna kuchnia.

Mamy fantastycznego Szefa Kuchni. Od 20 lat kieruje on zespołem zdolnych kucharzy, z którymi wspólnie tworzą niepowtarzalne smaki. Naszym sporym wyróżnikiem jest stałość trzonu obsługi w każdym z działów, co nie jest często spotykane w branży hotelarskiej. Art Restauracja i Kawiarnia to jedno z najciekawszych miejsc na mapie miasta. Nasza lokalizacja, wystrój wnętrz oraz obsługa, tworzą wyjątkową atmosferę tego miejsca, dając naszym Gościom poczucie bezpieczeństwa i estetyki. Wierzymy, że wyjątkowa oprawa wizualna stwarza doskonałą scenerię do degustacji serwowanych przez nas dań i deserów, zaczerpniętych głównie z kuchni polskiej. Wykorzystujemy również bogactwo i smak regionalnych oraz tradycyjnych produktów, oferując kulinarne wspomnienia z Dolnego Śląska. Jesteśmy członkiem Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego - dodaje Anna Wałęsa. 

Przyjazny klimat Art Hotelu dodtakowo tworzy starannie zaaranżowany i subtelny w kolorach wystrój wnętrz taki jak np. w salach głównych, urządzonych w stylu flamandzkim czy w Sali Ogrodowej w stylu włoskiego patio. W tej ostatniej można podziwiać oryginalny kamienny portal i zabytkowe drzwi z 1520 roku oraz malarstwo na deskach, pochodzące z XVIII wieku. 


Link zewnętrzny: http://www.arthotel.pl