O nas Aktualności

30.01.2023

Kolejna autorka odwiedza Rozczytaną Aglomerację


Barbara Sadurska to krakowska pisarka, ale i prawniczka, specjalizująca się w prawie własności intelektualnej. Autorka dwóch powieści: „Mapy” (2019) oraz „Czarnego hetmana” (2022), a także dwóch zbiorów opowiadań: „W ruchu” (2021) i „Naturalnie” (2022), laureatka Nagrody Literackiej imienia Witolda Gombrowicza, współpracę z Rozczytaną Aglomeracją nawiązała w ubiegłym roku, kiedy to poprowadziła warsztaty literackie dla młodzieży w Długołęce oraz w Strzelinie.

Reakcje młodych uczestników tych spotkań były tak entuzjastyczne, że konieczna stałą się organizacja kolejnych warsztatów z tymi samymi młodymi ludźmi, by umożliwić im dalszą pracę nad talentem pisarskim, ale i samoświadomością. Trwają ustalenia w sprawie strzelińskich warsztatów, a już w najbliższy piątek pisarka ponownie zabierze się do pracy z grupą licealistów z Długołęki.

Przy okazji autorkę udało się też namówić na jedno spotkanie z jej dorosłymi fanami. Dojdzie do niego w czwartek 2 lutego o godzinie 17.00 w Zawoni. Ta mała podwrocławska miejscowość słynie ze szczególnie sprzyjającego kulturze klimatu. To zasługa tandemu, w którego skład wchodzą pani wójt Agnieszka Wersta oraz dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury Agnieszka Buczak. Pod ich czujnym okiem niszczejący w centrum miejscowości były kościół ewangelicki przekształcił się w tętniący życiem ośrodek kultury.

Przypominamy, że program Rozczytana Aglomeracja działa od 2015 roku na rzecz promocji czytelnictwa wśród mieszkańców Aglomeracji Wrocławskiej. W 2023 roku działania obejmą ponad 50 wydarzeń. Ich aktualizowany na bieżąco harmonogram wydarzeń można śledzić w kalendarzu na naszej stronie www oraz na Facebooku.

Na zdjęciu Barbara Sadurska, foto Grzegorz Rajter