O nas Aktualności

25.08.2022

Intensywny wrzesień Rozczytanej Aglomeracji


O zachęcanie najmłodszych do czytania będą dbały autorki, z którymi współpracujemy od dawna -Magdalena Zarębska oraz Marta Szloser. Ale to nie wszystko, bo pomyśleliśmy też o młodzieży, która sama pragnie chwycić za pióro. Będzie to mogła uczynić pod okiem laureatki Nagrody Gombrowicza, Barbary Sadurskiej, która poprowadzi warsztaty kreatywnego pisania w Długołęce i w Strzelinie.

Zdecydowaliśmy się też objąć patronatem ważną opowieść o obozie Zgoda w Świętochłowicach pióra Sabiny Waszut. W związku ze zbliżającą się premierą „Ogrodów na popiołach”, która nastąpi 7 września, zaprosiliśmy autorkę na cykl spotkań z czytelniczkami i czytelnikami. To drugi oficjalny patronat w historii Rozczytanej Aglomeracji.

Autorem pierwszej książki, nad którą roztoczyliśmy oficjalną opiekę, był oczywiście Graham Masterton. Mistrz horroru jak co roku nawiedzi nas, by wręczyć nagrody w szóstej już edycji konkursu literackiego „W więzieniu pisane”. Przy okazji tradycyjnie pokrąży po Aglomeracji Wrocławskiej, a na jego trasie znajdą się Bierutów, Wołów, Zawonia i Kobierzyce.

Przypominamy, że podczas spotkań będzie można zakupić książki autorek/autorów i uzyskać ich autografy. Szczegółowy harmonogram wydarzeń znajdziecie w kalendarzu na naszej stronie. Warto sprawdzać go regularnie, bo w październiku wcale nie zamierzamy zwalniać!