O nas Aktualności

05.03.2020

W Więzieniu Pisane 2020


Pensjonariusze polskich zakładów karnych ruszyli do piór! Graham Masterton już po raz czwarty czeka na ich wiersze, opowiadania oraz inne formy sztuki pisarskiej. Słynny brytyjski autor sam oceni nadesłane teksty i wybierze dziesięcioro zwycięzców, którym osobiście wręczy nagrody podczas wrześniowej gali w Zakładzie Karnym w Wołowie. W dotychczasowych trzech edycjach konkursu wpłynęły aż 323 prace i w tym roku z pewnością również nie zatrzymamy się na setce!

A ponieważ wołowski zakład jest współorganizatorem całego przedsięwzięcia, jego tymczasowi mieszkańcy mogą liczyć na wyjątkowe traktowanie. Czeka ich nie lada gratka, bo na specjalne warsztaty pisarskie przyjedzie do nich słynna "zimna blondynka" polskiego kryminału, Joanna Opiat-Bojarska. Z taką nauczycielką niechybnie poczynią poważne postępy w sztuce władania piórem i będą się liczyć w stawce pretendentów do ufundowanego przez Mastertona trofeum.

Nasza Rozczytana Aglomeracja tradycyjnie pilotuje konkurs, a życzliwie wspierają nas Zakład Karny w Wołowie, Wrocławski Dom Literatury, Dom Wydawniczy Rebis, Wydawnictwo Albatros oraz Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wołowie. Prace można nadsyłać do końca maja, ale do konkursu zakwalifikowani zostaną jedynie śmiałkowie pozbawieni obecnie wolności.