O nas Aktualności

21.12.2018

Podsumowanie roku 2018 w Rozczytanej Aglomeracji


Z radością stwierdzamy, iż w 2018 roku wiele się działo w naszej Rozczytanej Aglomeracji. Poniżej przedstawiamy liczby i przypominamy wydarzenia.

W mijającym roku zorganizowaliśmy aż 54 spotkania autorskie i warsztaty, w tym z Józefem Henem, Grahamem Mastertonem, Martą Kisiel czy Mariuszem Urbankiem. We wszystkich spotkaniach wzięło udział około 3000 osób.

Wspólnie z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Oławie oraz z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie przeprowadziliśmy serię warsztatów dla młodzieży licealnej pod nazwą "Interpretacja to najlepsza zabawa w mieście", w których grupa 60 osób brała udział przez cały rok szkolny 2017/2018.

We współpracy z brytyjskim pisarzem Grahamem Mastertonem, Zakładem Karnym w Wołowie oraz Miejską i Gminną Biblioteką Publiczną w Wołowie przeprowadziliśmy II edycję konkursu literackiego "W więzieniu pisane", na którą wpłynęło 105 prac. Uroczystość wręczenia nagród szeroko relacjonowały media.

Rok 2019 zbliża się wielkimi krokami, a my nie próżnujemy. Szykujemy kolejne literackie niespodzianki. Zdradzimy Wam teraz jedynie, że trwają już rozmowy z nowymi autorami, a przede wszystkim autorkami! Ale póki co - pssst! 

Śledźcie nas tutaj oraz na naszej stronie na Facebooku i bądźcie na bieżąco! 

Do zobaczenia w Nowym Roku!

[autorzy zdjęć: BTW Photographers, Marta Boska, Through Morganas Eyes, Milena Wójtowicz]