O nas Aktualności

20.03.2023

Intensywny kwiecień w Rozczytanej Aglomeracji!


W tym roku Rozczytana Aglomeracja gościła już między innymi Barbarę Sadurską, Magdalenę Majcher czy Grahama Mastertona, a plany na kwiecień są iście imponujące! Sprawdźcie sami :)
20.02.2023

Graham Masterton nadal wspiera polskich więźniów!


Znany brytyjski autor horrorów i thrillerów jest pomysłodawcą i patronem ogólnopolskiego konkursu literackiego dla pensjonariuszy zakładów karnych. W tym roku odbędzie się już siódma edycja wydarzenia, a pisarz przyleci w marcu do Polski, by ją promować. Będą także dwa spotkania autorskie.
30.01.2023

Kolejna autorka odwiedza Rozczytaną Aglomerację


Dopiero co zapowiadaliśmy spotkania autorskie Marty Kucharskiej w Wiszni Małej i Wiązowie, a już możemy z dumą ogłosić nazwisko kolejnej pisarki zaangażowanej w projekt rozwoju czytelnictwa w Aglomeracji Wrocławskiej! :)
04.11.2022

Przełamujemy tabu – aglomeracyjny przewodnik po menstruacji


Z przyjemnością informujemy o trzecim już patronacie medialnym Rozczytanej Aglomeracji.
25.08.2022

Intensywny wrzesień Rozczytanej Aglomeracji


Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego ruszamy pełną parą z naszymi działaniami! Ich odbiorcami będą zarówno dzieci i młodzież, jak i starsza publiczność. Na pierwszy ogień pójdzie mistrz kryminału, Robert Małecki, który już w pierwszy weekend miesiąca pojawi się w Czernicy i w Strzelinie.
08.04.2022

Kateryna Babkina w Rozczytanej Aglomeracji!


Dopiero ogłosiliśmy, że w maju odwiedzi nas Zbigniew Rokita, urzędujący laureat Nagrody Literackiej „Nike” za książkę „Kajś”, a już zapowiadamy spotkania z Kateryną Babkiną, która w 2021 roku zdystansowała 142 innych autorów i otrzymała Literacką Nagrodę Europy Środkowej Angelus za książkę „Nikt tak nie tańczył, jak mój dziadek”.
07.03.2022

Ruszyła szósta edycja ogólnopolskiego konkursu literackiego dla więźniów pod egidą Grahama Mastertona!


Przypomnijmy, że konkurs „W więzieniu pisane” organizujemy wspólnie z Zakładem Karnym w Wołowie nieprzerwanie od 2017 roku i nawet pandemia nie zdołała pokrzyżować nam szyków. 
12.10.2021

Graham Masterton już się za nami stęsknił! :D


Brytyjski pisarz powraca po dwuipółmiesięcznej nieobecności we Wrocławiu.

 
29.09.2021

Maciej Hen przypomni Beatlesów!


Laureat Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza spotka się z czytelnikami z naszej Aglomeracji aż w 4 lokalizacjach :)
17.08.2021

Maria Paszyńska w Aglomeracji


Autorka bestsellerowych serii "Owoc granatu" i "Wiatr ze Wschodu" odwiedzi nas na początku września :)

 
1234567