Autorzy Tomasz Duszyński


Dziennikarz (pracował w RMF FM i Radiu Aplauz), pisarz, scenarzysta gier komputerowych (m. in. Dead Island Riptide), a w wolnych chwilach maratończyk. Współtwórca wrocławskiego Tramwaju Gwiazd - wyjątkowego projektu wrocławskiej, ruchomej alei gwiazd, do której zapraszane były gwiazdy filmowe, muzyczne i sportowe.

Debiutował w wydawnictwie Fabryka Słów zbiorem opowiadań Produkt uboczny. Od tamtej pory opublikował kilka powieści i kilkadziesiąt opowiadań z gatunku fantastyki (między innymi w SFFiH oraz Nowej Fantastyce). Jest także autorem książek dla dzieci i młodzieży oraz legend związanych z regionem, w którym mieszka. W ubiegłym roku premierę miała jego powieść Impuls, historia alternatywna międzywojennej Polski, z marszałkiem Piłsudskim w tle. W maju 2018 powieść Droga do Nawi, oryginalnie wydana przez wydawnictwo Czwarta Strona, doczekała się premiery w Stanach Zjednoczonych pod tytułem The Road to Navia.

Rok 2018 to czas kilku kolejnych premier - kryminał Toksyczni i retro kryminał Glatz, a przede wszystkim projekt związany z regionem, w którym mieszka. Legendy ziemi strzelińskiej są wynikiem licznych podróży badań i poszukiwań. To zbiór kilkudziesięciu legend, podań i anegdot wzbogaconych komentarzem historycznym i licznymi materiałami zdjęciowymi.

Tomasz Duszyński jest też pomysłodawcą i producentem Strzelińskiego Festiwalu Literatury. Festiwal, odbędzie się w Strzelinie 22 września 2018 roku, zgromadzi licznych, znanych autorów. Bogaty będzie w warsztaty literackie i warsztaty dla dzieci prowadzone między innymi przez pisarzy.

www.tomaszduszynski.wordpress.com